W maju i czerwcu 2024 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku wzięli udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek – akcji „Zdecyduj, co lubisz czytać!” pod patronatem czasopisma „Biblioteka w szkole”. W głosowaniu wzięło udział ponad 200 uczniów, którzy podczas przerw i „Festynu Rodzinnego” wskazywali swoje ulubione książki. Wyniki głosowania zostały przesłane do redakcji Czasopisma i będą zliczane wraz z wynikami ze szkół z całej Polski.

W klasach 1-3 ujawnili się prawdziwi Pożeracze Książek. Członkowie Klubu Pożeraczy pilnie czytali, rysowali ilustracje oraz rekwizyty do przeczytanych książek. W nagrodę każdy otrzymał dyplom i słodki upominek. Członkowie Klubu Pożeraczy Książek: Matylda Stachurska, Lena Głowińska, Marysia Hendrich, Amelia Pietrasz, Ewa Kmiecik, Lena Najmrocka, Nina Najmrocka, Kornelia Daszkowska. Gratulujemy!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku przez kilka tygodni brali udział w akcji „BOOKFLIX” polegającej na wskazaniu polecanych przez siebie książek do czytania. Swoje propozycje wpisywali na kartki, które potem zostały przejrzane przez komisję. W ten sposób wyłoniono dziesięć najczęściej polecanych książek. Bezapelacyjnie numerem jeden został powracający z hukiem cykl o Harrym Potterze!

W drugim semestrze biblioteka klas 4-8 przygotowała dla uczniów kącik relaksacyjny, który stał się bezpiecznym miejscem, azylem od gwaru, stresu i nadmiernych bodźców. Codziennie na przerwie po trzeciej lekcji w ramach tzw. „Zmysłoczułej przerwy”, a także w popołudniowych godzinach otwarcia biblioteki przy relaksacyjnej muzyce i włączonym projektorze fal, nieba i gwiazd odpoczywać oraz wyciszać się mogli wszyscy chętni uczniowie. Akcja będzie kontynuowana w przyszłym roku szkolnym.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w lekcjach  bibliotecznych pt. "Poznaję bibliotekę szkolną". Spotkanie dzieci z bibliotekarką połączono
z pasowaniem najmłodszych uczniów na czytelnika. Dzieci poznały sposób wypożyczania książek i zasady zachowania się w bibliotece szkolnej. Zapoznały się z księgozbiorem biblioteki i miały możliwość wypożyczenia swojej pierwszej książeczki. Zajęcia przeprowadziła p.Halina Hołowienko.

001czytelnik

002czytelnik